Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

UZM.PSİKOLOG AYŞENUR ERGÜL ÖĞÜT

Ekibimiz

UZM.PSİKOLOG AYŞENUR ERGÜL ÖĞÜT

Geri Dön

IMG_2430_1024x683

Uzman Psikolog  Ayşenur Ergül Öğüt

Ayşenur Ergül Öğüt, lisans eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde 2015 yılında  tamamlamıştır.  Ardından Klinik Psikoloji yüksek lisansını Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden almıştır.

Stajlarını, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve  Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde tamamlamıştır.

Dr. Vahdet Görmez’den, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği onaylı  “Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi almıştır.

Uluslararası Oyun Terapisi Derneği onaylı eğitmen, Reyhana Seedat’dan “Oyun Terapisinde Metafor Kullanımı”, “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi”, “Filial Terapi”, “Gelişimsel Temas Oyun Terapisi”, “Dikkat Eksikliği ve Hiperakivite ve Zor Çocuklarla Oyun Terapisi” eğitimleri almıştır. Aldığı eğitimler arasında, 1. seviye Narrative Terapi eğitimi ve Nilüfer Devecigil’den Oyun Terapisine Giriş eğitmi de bulunmaktadır.

Uluslararası Oyun Terapisi Derneği onaylı eğitmenlerden,  Hikaye Oyunu- Oyun Terapisinin Yeni Bir Ericksonian Dolaylı Modeli ve Oyun Terapisinde Dışavurumcu Sanatlar: Bireysel ve Aile Oyun Terapisi Ortamında Kum Tepsisi (Sanat ve Kuklalar Kullanarak) eğitimlerine devam etmektedir.

Çocuk ve ergenlerde, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, davranış bozuklukları ve duygudurum ve anksiyete bozuklukları en sık çalıştığı problemlerdendir.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Filial Terapi, Gelişimsel Temas Oyun Terapisi çocuk ve ergenlerle çalışırken kullandığı yöntemler arasındadır.

Uyguladığı testler arasında Wisc-r, Moxo, Agte, Bender- Gestalt Görsel Motor Testi, Özel Öğrenim Güçlüğü Bataryası, St. Binet Zeka Testi bulunmaktadır.

 

SEMİNERLER VE DUYURULAR

YAZILARIMIZ

TV PROGRAMLARI VE VİDEOLAR