Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Ekibimiz

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Geri Dön

DSC_0009_1024x683

2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Doç. Dr. Necmettin Doğan süpervizyonluğunda hazırladığı ‘’Yeraltından Notlar Romanında Yeraltı Adamının Halet-i Ruhiyesi’’ isimli bitirme tezi ile tamamlamıştır. Lisans sonrasındaki üç yıllık süreçte çeşitli derneklerde, özel okul ve kurumlarda üstün zekalı bireylerin eğitimi, zeka ve yetenek testleri uygulayıcılığı (WISC-R, Stanford Binet, Denver), zeka ve akıl oyunları eğitmenliği ve engelli bireylerin eğitimi alanlarında uzmanlaşmış, birçok anaokuluna danışmanlık vermiştir. 2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programından Prof. Dr. Gökhan Malkoç süpervizyonluğunda, ‘’Engelli Olan ve Olmayan Bireylerin Bazı Duygudurum Değişkenleri Açısından Değerlendirilmesi’’ isimli yüksek lisans tezi ile ‘Aile Danışmanı’ unvanıyla mezun olmuştur. 2017 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora Programında öğrenim görmektedir.

İstanbul Psikanaliz Derneği’nin iki yıl süren teorik/klinik eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında Dr. Ali Babaoğlu Jungiyen Psikodrama Sosyodrama ve Toplum Ruh Sağlığı Enstitüsü bünyesinde, İtalyan grup analisti Prof. Dr. Maurizio Gasseau direktörlüğünde başladığı FEPTO (Avrupa Psikodrama Eğitim Organizasyonları Federasyonu) denetiminde 5 yıllık bir eğitim olan Analitik Psikoloji ve Jungiyen Psikodrama formasyonuna devam ederken, aynı kurumda yetişkin psikodrama yaşantı gruplarında asistan psikodramatist olarak bulunmaktadır. Ayrıca Prof. Dr. Gökhan Oral’ın psikanalitik psikoterapi ve Prof. Dr. Hayrettin Kara’nın fenomenolojik yönelimli psikoterapi süpervizyonu eğitimlerine devam etmektedir.

Aktif olarak çocuklar ile çözüm odaklı psikoterapi; ergenler ile psikanalitik psikoterapi uygulamaları yapmaktadır. Çocuk ve ergenlerle psikodrama yönelimli grup terapileri düzenlemektedir. 

 

UZMANLIĞI 

Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Grup Terapisi, Jungiyen Psikodrama, Çocuk ve Ergen Duygudurum Bozuklukları, Zeka, Dikkat ve Yetenek Testleri, Aile İçi/Kuşaklararası Çatışmalar, Çocukluk Çağı Fobileri

 

SEMİNERLER VE DUYURULAR

YAZILARIMIZ

TV PROGRAMLARI VE VİDEOLAR