Çalışma saatleri: 08:30 - 20:00

Telefon:

0216 611 06 11

İnstagram
Twitter
Facebook

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Ekibimiz

UZM.PSİKOLOG/AİLE DANIŞMANI GÖKHAN ÖZCAN

Geri Dön

DSC_0009_1024x683

2012 yılında tam burslu olarak kazandığı İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Prof. Dr. Necmettin Doğan süpervizyonluğunda hazırladığı ‘’Yeraltından Notlar Romanında Yeraltı Adamının Halet-i Ruhiyesi’’ isimli bitirme tezi ile tamamlamıştır. Lisans sonrasındaki üç yıllık süreçte çeşitli derneklerde, özel okul ve kurumlarda üstün zekalı bireylerin eğitimi, dikkat, zeka ve yetenek testleri uygulayıcılığı (WISC-R, Moxo, Stanford Binet, Denver), zeka ve akıl oyunları eğitmenliği ve engelli bireylerin eğitimi alanlarında uzmanlaşmış, anaokullarına danışmanlık vermiştir. 2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programından Prof. Dr. Gökhan Malkoç süpervizyonluğunda, ‘’Engelli Olan ve Olmayan Bireylerin Bazı Duygudurum Değişkenleri Açısından Değerlendirilmesi’’ isimli yüksek lisans tezi ile ‘Aile Danışmanı’ unvanıyla mezun olmuştur. 2017 yılından itibaren Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Doktora Programında öğrenim görmektedir.

İstanbul Psikanaliz Derneği’nin iki yıl süren teorik/klinik eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılından itibaren Dr. Ali Babaoğlu Jungiyen Psikodrama Sosyodrama ve Toplum Ruh Sağlığı Enstitüsü bünyesinde, İtalyan grup analisti Prof. Dr. Maurizio Gasseau direktörlüğünde başladığı FEPTO (Avrupa Psikodrama Eğitim Organizasyonları Federasyonu) akreditasyonlu 5 yıllık bir eğitim olan Analitik Psikoloji ve Jungiyen Psikodrama formasyonuna devam etmektedir. Ayrıca 2016’dan itibaren Prof. Dr. Hayrettin Kara’dan Fenomenolojik Rüya Benliği Modeli (FRBM) eğitimi, Prof. Dr. Gökhan Oral’dan ise psikanalitik psikoterapi süpervizyonu almaktadır.

Dinlenen Ben Rüya ve Terapi Dergisi’nin editörlüğünü yapmakta, Fenomenolojik Rüya ve Benlik Araştırmaları Derneği’nde eğitim koordinatörü ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

Aktif olarak çocuklar ile Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi; ergen ve genç yetişkinler ile Psikanalitik/Analitik Psikoterapi, aileler ile de Sistemik Aile Danışmanlığı uygulamaları gerçekleştirmektedir. Çocuk ve ergenlerle psikodrama yönelimli grup terapileri düzenlemektedir. 

UZMANLIĞI 

Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, OKB, Zeka, Dikkat ve Yetenek Testleri, Aile İçi/Kuşaklararası Çatışmalar, Davranım Bozuklukları, Cinsel Yönelim Sorunları, Yeme Bozuklukları

SEMİNERLER VE DUYURULAR

YAZILARIMIZ

TV PROGRAMLARI VE VİDEOLAR